KAIP IŠSIRINKTI INVENTORIŲ?


Kaip išsirinkti HUSKY palapinę?

 

Palapinės matmenys

Vienas svarbiausių palapinės pasirinkimo kriterijų – jos dydis ir svoris. Priklausomai nuo planuojamos kelionės trukmės ir keliautojų skaičiaus, galima rinktis tiek lengvesnes, tiek sunkesnes palapines. Lengvos palapinės rekomenduojamos ilgoms išvykoms pėsčiomis, didesnės ir sunkesnės – kelionėms su grupe, kuomet svarbiausia palapinės erdvumas.

Kad kelionė būtų Jums patogi, atsižvelkite ne tik į gamintojo nurodytą vietų skaičių, tačiau ir į palapinės miegamosios dalies išmatavimus. Itin plati palapinių pasiūla atitiks individualius klientų poreikius – pirkėjams siūlomos tiek vienvietės HUSKY palapinės, tiek dvivietės, trivietės, keturvietės ar net aštuonvietės palapinės šeimoms. Primename, kad minėtasis rodiklis nurodo didžiausią skaičių žmonių, galinčių ilsėtis palapinėje be papildomos įrangos ar daiktų. Jei ieškote laisvalaikio palapinės, kurioje jaustumėtės maksimaliai patogiai, rinkitės erdvesnius gaminius. Skaičiuojama, kad vidutiniškai vienam žmogui reikia apie 65 cm pločio erdvės.


Atsparumas drėgmei

Kokybiška palapinė yra atspari drėgmei – atsparumo rodiklis žymimas trumpiniu mm/m2, pvz., 3000 mm/m2. Kuo jis aukštesnis, tuo didesnis atsparumas lietui. Minimalus atsparumas vandeniui – 400 mm/m2. Tiesa, tokia palapinė nerekomenduojama permainingiems Lietuvos orams. Kad išvengtumėte drėgmės palapinės viduje, siūlome rinktis bent 3000 mm/m2 atsparumą vandeniui turinčias palapines. Prieš ruošiantis ilgesnei kelionei, vertėtų atsižvelgti į keliaujamos šalies oro sąlygas ir pagal tai rinktis palapinės atsparumą vandeniui.


Palapinės konstrukcija

- Palapinės karkasas. Kokybiškos palapinės karkasas turi būti lengvas, tvirtas ir atsparus aplinkos poveikiui. Itin didelėms apkrovoms pritaikyti karkasai gaminami iš duraliuminio lydinio vamzdelių – šios konstrukcijos išsiskiria maksimaliu stabilumu ir lengvumu, todėl naudojamos "EXTREME", "EXTREME LITE" bei "ULTRALIGHT" kategorijose. Kiek paprastesnis variantas - durawrap karkasas, pasižymintis tvirtumu ir dažniausiai naudojamas "FAMILY" bei "OUTDOOR" kategorijų palapinėse. Klasikinių palapinių karkasas - stiklo pluoštas, naudojamas "OUTDOOR CLASSIC" kategorijoje.

- Palapinės sluoksniai. Primename, kad vieno sluoksnio palapinės negali užtikrinti tinkamos apsaugos nuo lietaus, todėl viduje jaučiama nemaloni drėgmė, t. y. susidaro kondensatas. Ilgesnės trukmės žygiams rinkitės dviejų sluoksnių palapines, kurių gamybai naudojamas specialios struktūros audinys – vidinė palapinės dalis efektyviai garins drėgmę, o viršutinė apsaugos nuo lietaus ir vėjo. Taip pat vertėtų pabrėžti, jog vidinė palapinės dalis efektyviai garins drėgmę tik tuo metu, kuomet bus atidarytos visos ventiliacijos angos.

- Palapinės surinkimas. Jei galvojate apie trumpas ir dažnas keliones, rinkitės lengvai pastatomą palapinę. Jei planuojate sudėtingus ir ilgus žygius, Jūsų lūkesčius atitiks kiek sudėtingesnio montavimo, tačiau tvirtesnės konstrukcijos palapinės. Visais atvejais įvertinkite palapinės komplektą sudarančių detalių skaičių ir atkreipkite dėmesį į montavimo instrukciją. Verta pasidomėti, ar palapinė yra savarankiškai stovinti (šios konstrukcijos gali būti naudojamos praktiškai visomis sąlygoms), ar palapinei reikalinga speciali aplinka, pvz., tvirtas žemės pagrindas (šiuo atveju netiks uolėtos ar smėlėtos dangos), atraminiai medžiai ir t. t.


HUSKY palapinių kategorijos

EXTREME
Tai itin tvirtos ir atsparios palapinės, nebijančios nei stipraus vėjo, nei intensyvaus lietaus. Šios kategorijos palapinės yra skirtos ne tik ekspedicijoms ir kalnų turizmui, bet ir patenkins kiekvieną keliautoją, kuriam reikia aukščiausios kokybės palapinės. Palapinės turi išorinę duralumino konstrukciją, kuri užtikrina lengvą pastatymą bet kokiomis oro sąlygomis. Norint keliauti su palapine žiemos sezonu, dauguma „EXTREME“ kategorijos palapinių turi sniego sijonus. Šios serijos palapinės buvo išbandytos pačiomis reikliausiomis oro sąlygomis, todėl pasižymi didžiausiu atsparumu drėgmei, greitu pastatymu ir praktiška konstrukcija.

EXTREME LITE
Tai itin atsparios, talpios ir lengvos palapinės, skirtos ne tik kelionėms į kalnus, bet ir dviračių žygiams bei kelionėms, kuriuose ypatingai svarbus palapinės dydis ir svoris. Paprasta ir greitai pastatoma duraliuminio konstrukcija užtikrina patogų poilsį, o aukštas atsparumas vandeniui apsaugos nuo atšiaurių oro sąlygų. Svarbiausias „Extreme Lite“ kategorijos privalumas – optimalus erdvės ir svorio santykis.

ULTRALIGHT
Ši kategorija – tai mažo svorio palapinės, tinkančios kelionėms dviračiu ar pėsčiomis. Išorinė palapinės dalis su duraliuminiais lankais užtikrina patikimą apsaugą nuo vėjo ir drėgmės. Svarbiausi „Ultralight“ palapinių privalumai – itin mažas dydis ir svoris.

OUTDOOR
„OUTDOOR“ - yra pati universaliausia palapinių kategorija. Šioje kategorijoje esančios palapinės yra specialiai sukurtos tradiciniams kempingams ar laisvalaikio praleidimui gamtoje, nes pasižymi erdviu ir patogiu išplanavimu. Dauguma modelių turi patogų prieangį, kuriame tilps visi Jums reikalingiausi daiktai. Svarbiausi „OUTDOOR“ palapinių privalumai - sustiprinta "durawrap" konstrukcija ir pakankamai aukštas atsparumas vandeniui esant prastoms oro sąlygoms. 

OUTDOOR CLASSIC
Šioje kategorijoje esančios palapinės yra specialiai sukurtos tradiciniams kempingams ar laisvalaikio praleidimui gamtoje, nes pasižymi erdviu ir patogiu išplanavimu. Dauguma modelių turi patogų prieangį, kuriame tilps visi Jums reikalingiausi daiktai. Tai klasikinės palapinės, turinčios stiklo pluošto konstrukciją ir pradinį 3000 mm/m2 atsparumą vandeniui.

FAMILY
„FAMILY“ kategorijos pagrindinis akcentas yra erdvė! Tai itin erdvios ir patogios palapinės, leidžiančios komfortiškai stovyklauti visai šeimai ar būriui draugų. Vienas iš didžiausių privalumų - aukštas ir erdvus prieangis, kuriame nereikės vaikščioti pasilenkus. Kai kurios „FAMILY" kategorijos palapinės turi net atskirus miegamuosius. Tvirta durawrap konstrukcija ir aukštos kokybės medžiagos užtikrins patikimą apsaugą atšiauraus oro metu. 

 


Kaip išsirinkti HUSKY miegmaišį?


Kokio pobūdžio kelionę planuojate?

Rinkdamiesi miegmaišį, įvertinkite planuojamos kelionės pobūdį, jos trukmę ir oro sąlygas. Miegmaišis turi būti praktiškas ir atitikti konkrečios kelionės reikalavimus. Vienos konstrukcijos rekomenduojamos šiltiems orams, kitos – drėgnai ir šaltai aplinkai. Vieni miegmaišiai skirti ilgoms kelionėms pėsčiomis, kiti – patogiam poilsiui stovyklavietėje. Be to, renkantis miegmaišį, būtina įvertinti ir aplinkybes, t. y. miegosite palapinėje, namuke, o gal po tentu? Ant pripučiamo čiužinio, savaime prisipučiančio kilimėlio, o gal tiesiog ant žemės? Didelę reikšmę turi ir kiekvieno žmogaus individualus komforto suvokimas. Vieni keliautojai ieško šilumos ir nebijo jaustis suvaržyti, kitiems reikalinga papildoma vieta kojoms ir žemesnė miego temperatūra.


Kaip įvertinti miegmaišio temperatūros rodiklį?

Vertindami miegmaišio temperatūrą, turite žinoti, kad oficialiai pateikiami temperatūros rodikliai ne visuomet atitinka kiekvieno žmogaus individualią komforto sampratą, t. y. kiekvienas žmogus kaitrą ir vėsą jaučia skirtingai. Paprastai moters organizmas į šaltį reaguoja jautriau, todėl prie oficialiai pateikiamų temperatūros rodiklių moterims reiktų pridėti +5°C. Taip pat didelę įtaką turi ir kūno svoris, miego įpročiai, miegojimo sąlygos, drėgmės kiekis ore ir kt.


Dažniausiai išskiriamos trys pagrindinės miegmaišių temperatūrų zonos:

Aukšto komforto zona - Temperatūra, kurioje suaugęs žmogus gali komfortiškai išsimiegoti be papildomos aprangos.

Žemo komforto zona - Temperatūra, kurioje suaugęs žmogus gali komfortiškai išsimiegoti su papildoma apranga.

Extremali zona - Žemiausia temperatūra, kurioje buvo testuotas šis miegmaišis.


Kaip įvertinti miegmaišio ilgį?

Kiekvieno miegmaišio aprašyme yra parašyta iki kokio ūgio žmogui šis miegmaišis yra rekomenduojamas. Tai svarbus rodiklis renkantis miegmaišį ir norint jame jaustis komfortiškai, todėl vertėtų atkreipti dėmesį, jog jeigu Jūsų ūgis yra didesnis arba lygus tokiam, iki kokio miegmaišis yra rekomenduojamas, jame galite jaustis nepatogiai.


Kaip išsirinkti miegmaišio formą?

- Kokono (mumijos) formos miegmaišiai - Tai ties kojomis siaurėjantys ir kūną apgaubiantys miegmaišiai, padedantys išlaikyti kūno šilumą. Kokono formos konstrukcijos rekomenduojamos ilgoms kelionėms atšiauriomis sąlygomis. Paprastai šie miegmaišiai yra mažesni, kompaktiškesni ir lengvesni, todėl tiks kelionėms pėsčiomis, kai kroviniui keliami griežti svorio reikalavimai. Priklausomai nuo individualių pageidavimų, daugelis kokono formos miegmaišių gali turėti papildomus sutraukiamus gobtuvus, šiltas apykakles ar šiltesnį kojų pagrindą.

Stačiakampio (voko) formos miegmaišiai - Tai erdvios konstrukcijos HUSKY miegmaišiai, nevaržantys kojų judesių. Daugelis miegmaišių gali būti pilnai atsegami ir išskleidžiami, naudojami kaip užklotai ar antklodės. Taip pat šios formos du skirtingų pusių miegmaišius galite patogiai susegti tarpusavyje, taip pasidarydami vieną didelį miegmaišį. Šios formos miegmaišiai yra gana sunkūs ir reikalaujantys daug vietos, todėl dažniausiai naudojami ramiam stovyklavimui ar išvykoms automobiliu.


HUSKY miegmaišių kategorijos:

 PREMIUM
Ši linija pristato prabangius miegmaišius, pasižyminčius puikiomis šilumos izoliacijos savybėmis ir nesenstančiu dizainu. Visa tai buvo pasiekta naudojant aukščiausios kokybės šiuolaikines medžiagas, kurios atitinka keliamus reikalavimus miegmaišiams net ekstremaliomis klimato sąlygomis. Todėl PREMIUM serijos miegmaišiai yra ideali įranga, ypač reikliems klientams ir ekspedicijoms. 

FEATHER
Tai itin lengvi ir kompaktiški miegmaišiai turizmui, kurių užpildui naudojami natūralūs žąsų pūkai. Daugelis „ FEATHER“ serijos miegmaišių turi papildomas funkcijas patogiam ir ramiam keliautojų poilsiui, pvz., dvipusį užtrauktuką, vidines ir išorines kišenes, slydimą stabdančias juostas miegmaišio apačioje ir kt.

OUTDOOR
Šiame asortimente yra universalūs miegmaišiai, skirti įvairiems tikslams. Čia rasite platų įvairių tipų asortimentą, kuris patenkins net specifinius irkluotojų, žygeivių, moterų ar vaikų reikalavimus. Visur buvo kreipiamas dėmesys į aukštą medžiagų ir technologijų kokybę, pakankamą įrangą ir unikalų dizainą, išlaikant palankias kainas. 

BLANKET
Ši linija apima tradicinius, labai erdvius ir patogius įvairios paskirties miegmaišius. Čia rasite platų modelių asortimentą skirtingoms temperatūros sąlygoms ir skirtingų medžiagų dizainui. Skiriamasis „BLANKET“ serijos miegmaišių bruožas – voko forma, todėl jie pasižymi erdvumu, gali būti išskleidžiami ir naudojami kaip anklodės. Gamyboje standartiškai buvo naudojamos kokybiškos medžiagos, kurios garantuoja pakankamą šiluminį komfortą. Šio tipo miegmaišius su skirtingose pusėse esančiais užtrauktumais galima patogiai sujungti tarpusavyje.

ULTRALIGHT
Šiame asortimente yra itin lengvi miegmaišiai, tinkantys švelnesnėms sąlygoms ir šiltesniems metų laikams. Visi modeliai, pasižymintys savo apdirbimu ir moderniomis, aukštos kokybės medžiagomis, garantuoja mažą svorį ir ypač gerą kompaktiškumą. „ULTRALIGHT“ serijos miegmaišiai buvo skirti kelionėms dviračiu, klasikiniams žygiams pėsčiomis ir kitoms veikloms lauke, kur keliami dideli reikalavimai svoriui.

CHILDREN'S AND JUNIOR
Tai specialiai vaikams pritaikyti miegmaišiai. Gali būti tiek voko, tiek mumijos formos. Jie užtikrins maksimalų komfortą Jūsų vaikui miegant nuo pavasario iki rudens. Kai kurie vaikiški miegmaišiai turi ypatingą savybę - keičiamą miegmaišio ilgį, todėl gali tarnauti ne vienerius metus.

WOMEN'S
Tai specialiai moteriškai figūrai pritaikyti, kiek trumpesni miegmaišiai. Kai kurie iš jų turi papildomus pašiltintus sluoksnius ties kojomis bei krūtine, kurie padeda užtikrinti neprilygstamą komfortą. Miegmaišiai pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų. 

 


Kaip išsirinkti HUSKY kilimėlį?


Kilimėlio dydis ir storis

HUSKY kilimėliai skiriasi savo dydžiu ir storiu. Konkretus sprendimas priklauso nuo planuojamos veiklos pobūdžio, žmogaus ūgio ir kūno sudėjimo. Mėgstantiems ekstremalius žygius ar tolimas keliones pėsčiomis, kur ypatingai aktualus yra svoris, labiausiai tiks tie kilimėliai, kurie bus plonesni (dažniausiai apie 2,5 cm storio) ir šiek tiek siauresni nei standartiniai kilimėliai. Tuo tarpu mėgstantiems poilsines keliones žmonėms, kuriems nėra aktualus kilimėlio dydis, labiausiai komfortą užtikrins storesni bei platesni kilimėliai.


Klasikiniai, pripučiami ir savaime prisipučiantys kilimėliai

Priklausomai nuo individualių poreikių, pirkėjams siūlomi tiek klasikiniai, tiek pripučiami, tiek savaime prisipučiantys kilimėliai.

Klasikiniai patiesiami kilimėliai yra optimaliausias sprendimas trumpoms išvykoms, vasaros žygiams. Klasikiniai kilimėliai gali skirtis savo dydžiu ir storiu. Didesnių išmatavimų kilimėliai siejami su didesniu komfortu, o storesni suteikia daugiau šilumos. Nors klasikiniai kilimėliai, lyginant juos su pripučiamais gaminiais, užima daugiau vietos, paprastai jie būna lengvesni ir tvirtesni, juos galima saugiau tvirtinti prie kuprinės išorės.

Pripučiami ir savaime prisipučiantys kilimėliai užima mažiau vietos, todėl juos patogu imti į ilgos trukmės žygius, kuomet keliami itin griežti reikalavimai dydžiui. Tiesa, nors tokie kilimėliai reikalauja mažiau erdvės, jų svoris gali būti didesnis nei klasikinių kilimėlių. Paprastai jie gaminami iš neperšlampamų medžiagų, todėl gali būti naudojami ir sudėtingomis sąlygomis, nebijant drėgmės ar sniego. Pripučiamų čiužinių privalumas - minkštumas, tačiau trūkumas - jie neapsaugo nuo šalčio, sklindančio iš žemės. Tuo tarpu savaime prisipučiantys kilimėliai suteikia ir komfortą miego metu, ir turi šilumos izoliacines savybes, apsaugančias nuo šalčio, sklindančio iš žemės. Didžiausias šių kilimėlių trūkumas - tiek pripučiamus, tiek savaime prisipučiančius kilimėlius reikia saugoti nuo pradūrimo. 


HUSKY kilimėlių kategorijos:

KILIMĖLIAI
Tai kilimėliai, pagaminti iš EVA polimero putų, pasižyminčiu tvirtumu, šilumos sulaikymu ir lengvumu.

SAVAIME PRISIPUČIANTYS KILIMĖLIAI
Tai savaime prisipučiantys kilimėliai, kurie gali užimti nedaug vietos ir pasižymėti lengvumu, arba pasižymėti minštumu, komfortiškumu, užtikrinti kokybišką poilsį bei šilumos izoliaciją. Ši kilimėlių kategoriją tinka tiek tiems, kuriems labai aktualu kilimėlio svoris ir dydis (einant į žygius ar dviratininkams), tiek tiems, kurie važiuoja stovyklauti į stovyklavietes ir nori komfortiškai pailsėti. Dydis bei svoris priklauso nuo kilimėlio storio. Kilimėliai nesugeria vandens, yra atsparūs drėgmei. Daugelis modelių turi sutvirtintą išorinį sluoksnį, kuris užtikrina kilimėlio ilgaamžiškumą.

PRIPUČIAMI KILIMĖLIAI
Tai įvairaus storio ir dydžio pripučiami kilimėliai, kurie gali būti pritaikyti tiek žygiams į kalnus, tiek poilsiui stovyklavietėse. Gali būti pripučiami pompa, burna arba turi savyje integruotą pompą.


Kaip išsirinkti HUSKY kuprinę?


Kuprinės paskirtis

Rinkdamiesi kuprinę, turite pagalvoti, kokiu tikslu ją naudosite. Nėra vieno universalaus modelio, tinkančio visoms situacijoms. Vienos kuprinės rekomenduojamos žygiams, kitos – kasdieniams pasivaikščiojimams mieste. Vienas konstrukcijas galite neštis į kalnus, kitas – naudoti darbui ar mokyklai. Jei galvojate apie miesto turizmą, Jums reikės nedidelės, kompaktiškos, racionalaus išplanavimo kuprinės, jei ieškote kuprinės ekspedicijoms ar žygiams sudėtingomis sąlygomis, Jūsų lūkesčius atitiks talpūs, trinčiai ir aplinkos veiksniams atsparūs kuprinių modeliai.


Kuprinės talpa ir svoris

Rinkdamiesi kuprinės dydį, atsižvelkite į planuojamos veiklos pobūdį, fizines savo galimybes ir kūno sudėjimą. Kartais, net ir planuojant tolimą žygį, itin didelė kuprinė gali sukelti diskomfortą. Moterims rekomenduojama nesirinkti didesnės nei 60 litrų kuprinės, vyrams – didesnės nei 90 litrų. Šiuo atveju pravartu atsižvelgti į nešamo krovinio svorį, pvz., žiemos kelionėms reikės daugiau daiktų, todėl ir kuprinės talpa turėtų būti didesnė. Rinkdamiesi kuprinę, įvertinkite jos svorį. Neapsigaukite – paprastai daugiau sveriančios kuprinės yra pritaikytos sunkaus krovinio nešimui – jos turi patogesnes, paminkštintas petnešas, o specialūs sutvirtinimai nugaros srityje tolygiai paskirsto svorį.


Susegimo diržai ir petnešos

Vertinant kuprinės patogumą, būtina atsižvelgti į konkretaus modelio susegimo diržus. Nepriklausomai nuo to, ar planuojate ilgos trukmės ekspedicijas, ar trumpas išvykas, rekomenduojame rinktis plačias, paminkštintas, anatomiškai suformuotas ir reguliuojamas petnešas, kurios suteiks daugiau komforto. Siūlome vengti itin siaurų dirželių, kadangi, nešant didesnį krovinį, jie nemaloniai įsirėš į kūną. Racionaliai įvertinkite juosmens diržą – minkštas, platus, formą išlaikantis ir tinkamai sureguliuotas diržas efektyviai paskirstys svorį, dalį jo perkeldamas ant klubų. Tinkamai sureguliuoti susegimo diržai sudarys patogias sąlygas kelionei. Kad išvengtumėte rūpesčių, rekomenduojame diržus sutvarkyti dar kelionės pradžioje. Užsidėkite pilnai pakrautą kuprinę, sureguliuokite klubus juosiantį diržą, tuomet – pečių dirželius. 


Kuprinės išplanavimas

Jei planuojate ilgesnės trukmės išvykas ar sudėtingas ekspedicijas, rinkitės kuprinę, į kurios vidų galima patekti ne tik per viršų, bet ir per šoninę angą ar apačią. Žygiams ir kelionėms rekomenduojama rinktis turistinį modelį, turintį papildomą kišenę gertuvei. Šios kuprinės turėtų būti atsparios trinčiai, aplinkos veiksniams ir drėgmei (ar bent jau turėti papildomą apdangalą nuo lietaus). Miesto kuprinės, skirtos darbui ar mokyklai, paprastai turi atskirą kišenę nešiojamam kompiuteriui.


HUSKY kuprinių kategorijos:

Rankinės, piniginės
Tai nedidelės, lengvos rankinės bei piniginės, skirtos kelionėse svarbiausiems daiktams susidėti.

Vaikiškos kuprinės (6–17 l)
Tai mažos talpos kuprinės, pritaikytos vaikams ir tinkančios kelionėms į mokyklą ar darbą. Taip pat – miesto turizmui ar trumpoms išvykoms į gamtą. Šios kuprinės išlaiko geriausias HUSKY gaminių savybes: kuprinės turi anatomiškai suformuotas petnešas, orui pralaidžią ir paminkštintą nugaros dalį, patogų vidinį išplanavimą, šoninius suveržimo diržus ir kt. Kuprinių gamybai naudojamos aukštos kokybės medžiagos, dalis modelių yra pagaminti iš modernaus poliesterio, padengto vandeniui atsparia danga. Atšvaitų juostelės suteikia daugiau saugumo tamsiuoju paros metu.

Dviratininkų kuprinės (6–20 l)
Tai nedidelės talpos kuprinės, pritaikytos kelionėms dviračiu. Dviratininkų kuprinės išsiskiria patogia, ventiliuojama nugarine dalimi. Kuprinių stabilumą užtikrina patogūs juosmens ir krūtinės diržai. Siekiant apsaugoti krovinį nuo drėgmės, dviratininkų kuprinės turi apdangalus nuo lietaus. Saugumą užtikrina šviesą atspindintys elementai.

Miesto kuprinės (20–40 l)
Tai vidutinio dydžio kuprinės, skirtos trumpoms išvykoms gamtoje ar miesto turizmui. Tai lengvos, patogios, funkcionalios, tvirto pasiuvimo, anatomiškai suformuotos kuprinės su orui laidžia prie nugaros besiliečiančia dalimi. Miesto kuprinės išsiskiria patogia struktūra daiktų sudėjimui; paminkštintos, reguliuojamo dydžio petnešos prisitaiko prie individualių keliautojo pageidavimų. Kuprinės viduje yra atskiras skyrius, skirtas nešiojamam kompiuteriui. Šviesą atspindintys elementai užtikrina didesnį saugumą tamsiuoju paros metu. Miesto kuprinės tinka nešiojimui mieste, taip pat – kelionėms į darbą ar mokyklą. Daugelis modelių turi šoninius suveržimo diržus, todėl nepilną kuprinę galima suspausti, kad užimtų mažiau vietos.

Turistinės kuprinės (10–45 l)
Tai itin patogios kuprinės, skirtos miesto turizmui ar neilgoms išvykoms į gamtą. Tai patogios, funkcionalios ir lengvos kuprinės, pasižyminčios visomis geriausiomis turistinių kuprinių savybėmis. Orui laidi ir anatomiškai suformuota nugaros dalis, svorį paskirstanti konstrukcija, paminkštintos petnešos bei talpus pagrindinis skyrius užtikrina maksimalų patogumą išvykų metu. Kuprinių gamybai naudojamos patikimos medžiagos, atsparios aplinkos veiksniams. Paprastai kuprinės turizmui yra komplektuojamos su specialiu apdangalu nuo lietaus.

Ekspedicinės kuprinės (35–80 l)
Tai kuprinės pirmiausia skirtos ilgesnėms kelionėms į žygius ar kalnus. Akcentuojama sudėtinga nugaros sistema ir duralumino tvirtinimas, kurie užtikrina maksimalų komfortą, nepaisant aplinkos ar oro sąlygų. Itin patogus išplanavimas optimaliai suskirsto nešamą krovinį – erdvus pagrindinis skyrius gali būti pasiekiamas per kuprinės šoną ar viršų. Smulkūs kelioniniai daiktai gali būti laikomi priekinėse kišenėse. Daugelis modelių leidžia tvirtinti papildomus daiktus kuprinės viršuje ar šonuose. Ekspedicinės HUSKY kuprinės turi reguliuojamas petnešas ir patogų juosmens diržą. Aukštos kokybės gamybinės medžiagos yra atsparios trinčiai ir drėgmei. Šviesą atspindintys elementai suteikia papildomo saugumo tamsiuoju paros metu.

Sportiniai, kelioniniai krepšiai
Tai didelės talpos krepšiai, pritaikyti sportui ar ilgoms kelionėms. Turistinių krepšių gamybai naudojamos aukštos kokybės medžiagos.