KAIP IŠSIRINKTI APRANGĄ IR AVALYNĘ?


 

Kaip išsirinkti HUSKY aprangą?

 

Aprangos paskirtis ir sezonas

Kiekvienas drabužis turi savo paskirtį, todėl visų pirma reikia nuspręsti, kokiu tikslu rūbai perkami: ar ketinate su jais vaikščioti kiekvieną dieną, ar galvojate apie ekspediciją atšiaurioje aplinkoje? Galbūt ieškote drabužių turizmui, o gal trumpoms išvykoms į gamtą? Konkretus tikslas lems drabužių stilių, gamybines medžiagas ir siuvimo sprendimus. Jei planuojate kelionę šaltomis oro sąlygomis, neužteks vien šiltos striukės – svarbu laikytis drabužių sluoksniavimo sistemos, įsigyti kokybiškus termo apatinius ir drėgmę garinančius antro sluoksnio drabužius.

 

Gamybinės medžiagos ir praktiškumas

Nepriklausomai nuo to, ar ieškote drabužių vasarai ar žiemai, svarbiausia – įvertinti jų kokybę, gamybines medžiagas ir pasiuvimą. Daugelis žiemos laisvalaikiui skirtų rūbų gaminami iš specialios struktūros audinio, pasižyminčio maksimaliu atsparumu aplinkos veiksniams: šalčiui, drėgmei, sniegui ar vėjui. Pavasario ir rudens išvykoms rekomenduojama rinktis lengvo audinio, neperšlampamus viršutinius drabužius, su kuriais jausitės patogiai ir laisvai. 

 

Drabužių sluoksniavimo principai

Jei turistaudami ar sportuodami norite jaustis šiltai ir patogiai, ypač – prastomis oro sąlygomis, turite rinktis tinkamą aprangą ir laikytis drabužių sluoksniavimo principų. Svarbiausias drabužių sluoksniavimo tikslas – palaikyti optimalią kūno temperatūrą, nepriklausomai nuo oro sąlygų ar veiklos pobūdžio.

 

Paprastai išskiriami 3 skirtingi drabužių sluoksniai:

♦  Apatinis (pirmasis) drabužių sluoksnis – tai aukštos kokybės termo apatiniai drabužiai, išstumiantys prakaitą, užtikrinantys efektyvią oro cirkuliaciją ir palaikantys pastovią kūno temperatūrą. Juos svarbu rinktis pagal veiklos pobūdį bei klimato sąlygas, t. y. siūlomi tiek sintetniai, tiek su merino vilna apatiniai drabužiai, atitinkantys skirtingų temperatūrų reikalavimus.

♦  Vidurinis (antrasis) drabužių sluoksnis šildo ir šalina perteklinę drėgmę. Renkantis jį taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į numatomas klimato sąlygas.

♦  Išorinis (trečiasis) drabužių sluoksnis – sulaiko šilumą iš vidaus ir saugo nuo nemalonių aplinkos veiksnių, todėl ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į numatomas klimato sąlygas ir rinktis tokio audinio drabužį, kuris turės Jums reikalingą atsparumą vandeniui bei kvėpavimą. 

 

Įvertinkite smulkmenas

Ieškodami maksimalaus komforto, įvertinkite visą aprangos komplektą. Tinkamai parinkti aksesuarai ir aprangos smulkmenos, pvz., kojinės, pirštinės ar kepurės, suteiks daugiau šilumos ir apsaugos nuo nemalonių aplinkos veiksnių, todėl jūs jausitės šiltai ir patogiai.

 

Pirštinės

Čia svarbu įvertinti dizainą ir komfortą – pirštinių medžiaga turi būti maloni odai, tinkamai priglundanti ir apspaudžianti, tačiau nevaržanti pirštų judesių. Jei ieškote pirštinių slidinėjimui ar sportui, siūlome rinktis gaminius su sustiprinta medžiaga ties krumpliais. Daugelis HUSKY pirštinių ties delnais dengiamos slydimui atsparia medžiaga.

 

Kojinės

Aktyviam laisvalaikiui skirtos kojinės efektyviai garina prakaitą ir apsaugo nuo išorinės drėgmės. Moderni konstrukcija užtikrina kokybišką ventiliaciją, temperatūros reguliavimą ir komfortą. Nuo kojinių smukimo saugo specialaus sutvirtinimo juostelė. Žygiams skirtos kojinės turi papildomą sutvirtinimą ties pirštų ir kulno sritimi, kad pėda būtų apsaugota nuo nuospaudų ir nutrynimų.

 

Galvos apdangalai

Šaltoms žiemos kelionėms būtinos kokybiškos kepurės su šilumą palaikančiu vidiniu sluoksniu. Daugelis HUSKY modelių pasižymi universaliu dizainu, todėl bus tinkami naudoti tiek mieste, tiek kalnuose.


 

Kaip išsirinkti HUSKY avalynę?

 

Avalynės tipas ir aplinkos sąlygos

Kad batai džiugintų savo praktiškumu, visų pirma reikia nuspręsti, kokiu tikslu avalynė perkama ir kokiomis sąlygomis bus naudojama. Priklausomai nuo jūsų išsikeltų kriterijų, avalynė turi atitikti konkretų reljefą ir oro sąlygas, pvz., jei ketinate keliauti drėgnoje ar šaltoje aplinkoje, rinkitės šalčiui ir drėgmei atsparius batus.

Kasdieniam vaikščiojimui skirti batai orientuoti į komfortą ir patogumą. Šios konstrukcijos pasižymi lengvu pagrindu, užtikrina gerą stabilumą ir sukibimą su įvairiais paviršiais. Kokybiški batai yra atsparūs vandeniui ir efektyviai garina viduje susikaupusią drėgmę.

Jei ieškote batų sportui, rinkitės lengvo pagrindo avalynę, kuri sumažintų pėdai tenkančią apkrovą ir užtikrintų puikų sukibimą su kelio danga. Daugelis aktyviam laisvalaikiui skirtų batų turi patogią užvarstymo sistemą, kuri rūpinasi kojos stabilumu intensyviai judant. Tai kvėpuojanti ir efektyviai drėgmę garinanti avalynė, užtikrinanti maksimalų komfortą didelio fizinio krūvio metu.

Kalnų turizmui, žygiams ir ekspedicijoms reikalinga tvirto pagrindo, lengva ir lanksti avalynė, mažinanti pėdai tenkančią apkrovą ir turinti papildomą pirštų apsaugą. Specialios konstrukcijos padas neslysta, nesusidėvi ir saugo nuo nuovargio ilguose žygiuose. Daugelis turizmui skirtų batų užtikrina efektyvią apsaugą nuo šalčio ir drėgmės, todėl gali būti nešiojami įvairiomis oro sąlygomis.

 

Avalynės dydis


1. Atsistokite ant popieriaus lapo ir pažymėkite atstumą nuo ilgiausio piršto iki kulno galo.

matavimas.png

2. Norėdami sužinoti pėdos ilgį, išmatuokite atstumą tarp šių dviejų ženklų.

3. Pakartokite tą pačią procedūrą ir kitai pėdai (žmogaus kojos vargu ar yra vienodo ilgio. Prašome visada atsižvelgti į ilgiausią).

4. Nepamirškite pridėti papildomos erdvės (dažniausiai ~1 cm), kad išvengtumėte nutrynimo kojos patinimo atveju ar einant nuo kalno.

5. Norėdami gauti tikroviškesnius matavimus, dėvėkite tinkamas kojines, su kuriomis planuojate eiti.

6. Patikrinkite Jums reikalingą dydį naudodami gamintojo dydžių lentelę.

 

Priimkite sprendimą remdamiesi savo patirtimi, pageidavimais ir poreikiais (t.y.: kažkas labiau mėgaujasi tvirtai prigludusiu batu, o kiti labiau mėgaujasi patogesniu ir erdvesniu batu, kuriame daugiau vietos kojoms judėti).

Svarbu:

♦  Prieš perkant žygio batus - rekomenduojama matuotis.

♦  Renkantis žygio batus - rekomenudojamas aukštesnis bato aulas, kuris apsaugos koją nuo sužeidimų ar patempimų.

♦  Ruošiantis į žygį, vienas svarbiausių dalykų yra tinkamos kojinės. Jos turi būti gerai išgarinančios drėgmę ir su sutvirtinta pirštų bei kulnų dalimi. Kojinės turi būti aukštesnės nei batų aulas.

♦  Norint patikimos apsaugos nuo drėgmės, rekomenduojami batai su Gore-Tex membrana, kuri neleis drėgmei prasiskverbti į bato vidų. Tuo tarpu ieškant batų sausam ir karštam vasaros sezonui - geriausias pasirinkimas bus batai be Gore-Tex membranos, tačiau reikia turėti omenyje, kad užklupus netikėtam lietui jie peršlaps.

♦  Nusipirkus naujus batus labai rekomenduojama juos prieš kelionę išbandyti, t.y. pravaikščioti kelias dienas ar net savaites, kad batas prisitaikytų prie Jūsų kojos.

HUSKY avalynės kategorijos

ALPINISTINĖ AVALYNĖ
Tai specialūs batai, skirti alpinizmui. Siekiant maksimalaus komforto ir stabilumo, specialios konstrukcijos aulas formuojamas iš vientiso odos, kuris tvirtinamas mikropluoštu. Šiltas pamušalas skirtas efektyviai kojos apsaugai nuo drėgmės ir šalčio. Stabilumui ir patogiam judėjimui užtikrinti naudojamas aukštos kokybės Vibram padas.

TURISTINĖ AVALYNĖ
Tai lengvi ir lankstūs batai, skirti vidutinio nuotolio žygiams į kalnus. Šios kategorijos didžiausias dėmesys skirtas keliautojo komfortui. Batai pasižymi itin lengvu pagrindu ir garantuoja gerą sukibimą su įvairiais paviršiais. Gore-Tex membrana yra atspari vandeniui ir efektyviai garina drėgmę. Daugelis modelių turi sutvirtinto kulno pagrindą, specialią apsaugą nuo smūgių, erdvesnę pirštų sritį.

KASDIENINĖ AVALYNĖ
Tai lengvi ir stilingi laisvalaikio batai, pasižymintys klasikinio stiliaus ir šiuolaikinių inovacijų derme. Lengvos konstrukcijos batai turi ploną vidinį pamušalą. Aukštos kokybės lietas gumos padas garantuoja puikų sukibimą su paviršiais. Patogi batų užvarstymo sistema užtikrina patikimą užveržimą ir kojos stabilumą aktyviai judant. Daugelis modelių turi EVA polimeru paminkštintą vidpadį, kuris mažina pėdai tenkančią apkrovą ir suteikia stabilią atramą kulnui.

VAIKIŠKA TURISTINĖ AVALYNĖ
Tai lengvi ir lankstūs vaikiški batai, skirti vidutinio nuotolio žygiams į kalnus. Didžiausias dėmesys skirtas mažojo keliautojo komfortui. Batai pasižymi itin lengvu pagrindu ir garantuoja gerą sukibimą su įvairiais paviršiais. Gore-Tex membrana yra atspari vandeniui ir efektyviai garina drėgmę. Daugelis modelių turi sutvirtinto kulno pagrindą, specialią apsaugą nuo smūgių, erdvesnę pirštų sritį.

SANDALAI
Tai universalūs sandalai, užtikrinantys komfortą šiltuoju vasaros sezonu.