MEDŽIAGŲ IR TECHNOLOGIJŲ TERMINAI

 

PALAPINĖS

 

 • Ripstop poliesteris (išorinė medžiaga)

Ripstop  - tai sintetinis pluoštas, audžiamas sudarant specialią struktūrą, kuri daro audinį žymiai atsparesnį plyšimui. Ripstop naudojamas jachtų burėms, karšto oro balionams, aitvarams, parašiutams, turistinei įrangai, vėliavoms, krepšiams ir kitokiems įtaisams, kuriems reikia lengvo stipraus audinio. Audinys pasižymi dideliu atsparumu šviesai, atšiaurioms oro sąlygoms, greitai džiūsta. Be to, medžiagos apdorojimas RIPSTOP technologija užkerta kelią tolesniam pažeistos medžiagos irimui.

 • Nailonas 190T (vidinė medžiaga)

Tai yra 100 % nailono pluoštai, kurie yra labai smulkūs, tačiau tuo pat metu elastingi ir tvirti. Pagrindinės šios medžiagos savybės yra lengvumas ir pralaidumas orui.

 • Tinklelis nuo uodų (vidinė medžiaga)

Tai yra tvirta, tačiau kvėpuojanti medžiaga, naudojama vidinėje palapinės dalyje. Šios medžiagos konstrukcija padeda cirkuliuoti orui, todėl yra puikus dalykas palapinės ventiliacijos užtikrinimui.

 • Laminuotas polietilenas (dugnas)

Tai labai stipri ir vandeniui atspari medžiaga, naudojama palapinės dugne. Iš šios medžiagos pagamintas palapinės dugnas yra atsparus dilimui, todėl yra labai populiarus „FAMILY“ tipo palapinėse.

 • 190T poliesteris (dugnas)

Tai yra poliesterio audinys. Jis pasižymi tvirtumu, tačiau kartu yra lengvas, todėl populiariausias tose palapinėse, kuriose siekiama užtikrinti nedidelį svorį.

 • Duraliuminiai lankai

„Dural“ yra plačiai naudojama lankų konstrukcija palapinėse. Ji pasižymi stiprumu ir lengvumu, todėl naudojama tose palapinėse, kur svarbus kiekvienas gramas.

 • Durawrap lankai

Tai yra stiklo pluošto konstrukciniai lankai, padengti karbono juostele, kuri tvirtai juosia lanką ir sustiprina jo paviršių. „Durawrap“ yra stipresni, ilgaamžiškesni ir lankstesni nei standartiniai stiklo pluošto lankai. Jei lankas sulūžtų, jis nesuskilinėtų per visą ilgį ir taip nepažeistų palapinės viršutinės dalies.

 • Poliuretanas (PU) (danga)

Tai yra labiausiai paplitusi danga, naudojama palapinėse. Dangos parametras nustato vandens atsparumą ir taip nurodo jo sandarumą.

 • Silikonas (danga)

Ši danga yra ypatinga apsauga nuo drėgmės įsiskverbimo į palapinę ir yra lengvesnė nei poliuretano danga, todėl dažniausiai naudojama tose palapinėse, kuriose ypatinga svarbus palapinės svoris (ULTRALIGHT kategorijoje).

 


 

MIEGMAIŠIAI

 

 • Žąsų plunksnos 650 cuin (užpildas)

Žąsies plunksnos yra aukštos kokybės natūralaus miegmaišio užpildas, užtikrinantis aukštą šiluminį komfortą. „90/10“ specifikacija nurodo pūkų ir mažų plunksnų santykį. „650 cuin“ nurodo plunksnų užpildymo galią. Šis skaičius parodo vieno gramo pūkų tūrį, išreikštą kubiniais centimetrais, kai jis yra atgavęs pradinę formą (pvz: kai miegmaišis yra išpakuotas). Kuo didesnis šis skaičius, tuo šiltesnis bus miegmaišis, tačiau reikia turėti omenyje, jog jis bus ir sunkesnis.

 • 3D-LiteFill® (užpildas)

Tai yra viršutinė izoliacinė medžiaga. Tuščiavidurio 3D pluošto ir mikropluošto derinys užtikrina puikų šiluminį komfortą išlaikant mažą svorį. Visos skaidulos yra antialerginės ir nesugeria drėgmės.

 • Thermolite Quallofil (užpildas)

„Invista“ prekės ženklo septynių kanalų pluoštas naudojamas aukštos klasės miegmaišiams gaminti. Dėl tuščiavidurių pluoštų naudojimo sulaiko orą viduje ir veikia kaip izoliacinis sluoksnis. Pluoštas greitai džiūsta, yra lengvas ir patvarus. Palaiko šilumą net drėgnoje būsenoje. Taigi Invista Quallofil pasižyminti puikiomis šilumos izoliacinėmis savybėmis (lenkia žąsų pūkus), sparčiu drėgmės išgarinimu ir atsparumu vandeniui. 

 • Insufil Thermo (užpildas)

Tai mikropluoštas, pasižymintis puikiomis šilumos izoliacijos savybėmis. Palaiko šilumą ir greitai džiūsta. Pagrindiniai šio pluošto pranašumai - mažas svoris ir tūris, lengva priežiūra bei ilgas tarnavimo laikas.

 • Extherm-Pro Insulation (užpildas)

Tai sintetiniai poliesterio 4 kanalų tuščiaviduriai pluoštai. Dėl elastingumo, kruopštaus pagaminimo ir tinkamo formavimo pluoštai pasižymi maksimalia šilumos izoliacija ir oro pralaidumu. Pluoštai yra padengti silikonu, kuris riboja jų abipusę trintį. Jie nesugeria drėgmės ir yra antialerginiai.

 • Hollowfibre (užpildas)

Tai tuščiaviduris sintetinis poliesterio pluoštas, susuktas spirale. Dėl elastingumo, kruopštaus pagaminimo ir tinkamo formavimo pluoštai turi puikų orui pralaidumą ir šilumos izoliaciją. Siekiant išlaikyti šias savybes, pluoštai yra padengti silikono sluoksniu, kad būtų išvengta jų abipusės trinties. Pluoštai nesugeria drėgmės ir yra antialerginiai.

 • Supreme Loft (užpildas)

Tai yra viršutinė izoliacinė medžiaga, sukurta bendradarbiaujant su geriausiais ekspertais. „Supreme Loft“ yra sintetinis vamzdelio formos tuščiaviduris poliesterio pluoštas. Pluoštai yra padengti silikono sluoksniu, kuris riboja jų tarpusavio trintį. Privalumas yra aukštas šilumos izoliacijos lygis ir puiki formos atsistatymo atmintis išlaikant mažą svorį. Pluoštai nesugeria drėgmės ir yra antialerginiai.

 • Tactel Ripstop Nylon (užpildas)

Tai yra kokybiškas 100 % nailonas, kuris sukurtas minkštesnis ir lankstesnis nei dauguma kitų pluoštų. Pagrindinės jo savybės yra lengvumas, pralaidumas orui, atsparumas vėjui ir vandeniui. „Ripstop“ palaiko nailono audinio tvirtumą ir apsaugo nuo plyšimo.

 • Nylon Taffeta (išorinė medžiaga)

Tai yra 100 % nailono pluoštai, kurie yra labai smulkūs, tačiau tuo pat metu elastingi ir tvirti. Pagrindinės „Nylon Taffeta“ savybės yra lengvumas, kvėpavimas, atsparumas vėjui ir vandeniui.

 • Poliesteris (išorinė medžiaga)

Tai sintetiniai pluoštai, kuriuos galima rasti beveik visuose tekstilės gaminiuose. Jie pasižymi dideliu atsparumu šviesai, oro sąlygoms ir greitai džiūsta.

 • Tactel Nylon (vidinė medžiaga)

Tai yra 100 % nailono pluoštai, kurie yra lengvi ir tuo pat metu tvirti. Pažangi audimo technologija užtikrina audinio lengvumą ir gerą kvėpavimą.

 • Soft Nylon (vidinė medžiaga)

Tai yra sintetinis pluoštas, pasižymintis tvirtumu ir minkštumu.

 • Polycotton (vidinė medžiaga)

Tai poliesterio ir medvilnės mišinys. Šio pluošto medžiaga švelni ir nesiglamžo tiek, kiek pati medvilnė.

 • Polypongee (vidinė medžiaga)

Tai yra poliesterio ir kinų šilko mišinys. Šio pluošto audinys yra minkštas ir švelnus.

 • Fleece (vidinė medžiaga)

Tai yra 100 % poliesterio audinys, šukuotas iš vienos pusės. Ši medžiaga yra labai švelni ir pasižymi puikiomis šildančiomis savybėmis.

 


 

KILIMĖLIAI

 

 • RipStop poliesteris 

Poliesteris tai sintetinis pluoštas, kuriuos galima rasti beveik visuose tekstilės gaminiuose. Jie pasižymi dideliu atsparumu šviesai, oro sąlygoms ir greitai džiūsta. „RIPSTOP“  - audžiamas sudarant specialią struktūrą, kuri daro audinį žymiai atsparesnį plyšimui. RIPSTOP naudojamas jachtų burėms, parašiutams, turistinei įrangai ir kitokiems įtaisams, kuriems reikia lengvo stipraus audinio. Be to, medžiagos apdorojimas RIPSTOP technologija užkerta kelią tolesniam pažeistos medžiagos irimui.

 • EVA (Etileno vinilacetatas) polimeras

Tai ekologiška kompozicinė polimerinė medžiaga, kurią sudaro 82 % polietileno ir 18 % vinilacetato. EVA pasižymi lengvumu, tvirtumu, elastingumu, turi padidintas termoizoliacines savybes, nesugeria vandens.

 • Polietileno putos IXPE

Tai putos, pasižyminčios smūgio absorbcija, labai geromis izoliacinėmis savybėmis bei dideliu vandens atsparumu. 

 • PVC padengimas

tai aukštos kokybės padengimas, suteikiantis elastingumą ir atsparumą drėgmei. 

 • TPU padengimas

Šis padengimas suteikia elastingumo, apsaugo audinį nuo drėgmės, dilimo, UV spindulių.

 


 

KUPRINĖS

 

 • EVA formavimas (Nugaros sistema)

EVA formavimo pagrindu įsiūta nugaros sistema prisitaiko prie bet kokios nugaros formos, todėl komfortiškai gali jaustis kiekvienas.

 • Nailonas (išorinė medžiaga)

Tai yra sintetinis pluoštas, kurio pagrindiniai pranašumai – stiprumas ir tuo pačiu minkštumas.

 • Ripstop nailonas (išorinė medžiaga)

Tai yra kokybiškas 100 % nailonas, kuris sukurtas minkštesnis ir lankstesnis nei dauguma kitų pluoštų. Pagrindinės jo savybės yra lengvumas, pralaidumas orui, atsparumas vėjui ir vandeniui. „Ripstop“ palaiko nailono audinio tvirtumą ir apsaugo nuo plyšimo.

 • Ripstop poliesteris (išorinė medžiaga)

Poliesteris tai sintetinis pluoštas, kuriuos galima rasti beveik visuose tekstilės gaminiuose. Jie pasižymi dideliu atsparumu šviesai, oro sąlygoms ir greitai džiūsta. „RIPSTOP“  - audžiamas sudarant specialią struktūrą, kuri daro audinį žymiai atsparesnį plyšimui. RIPSTOP naudojamas jachtų burėms, parašiutams, turistinei įrangai ir kitokiems įtaisams, kuriems reikia lengvo stipraus audinio. Be to, medžiagos apdorojimas RIPSTOP technologija užkerta kelią tolesniam pažeistos medžiagos irimui.

 • Cordura (išorinė medžiaga)

Firminis „Invista“ audinys, apibūdinantis specialiomis savybėmis pasižyminčius audinius, kuriems keliami dideli atsparumo reikalavimai. CORDURA audinys pasižymi ilgaamžiškumu, tvirtumu, atsparumu trinčiai ir plyšimams, taip pat drėgmei. CORDURA yra du kartus atsparesnė už nailoną ir net iki dešimties kartų atsparesnė už medvilninius audinius. 

 

Kuprinių nugaros sistemos:

DOUBLE ADJUSTABLE MESH REINFORCEMENT SYSTEM

 

 

 

 

 

 

DAMR

 

DOUBLE ADJUSTABLE MESH REINFORCEMENT SYSTEM

Anatominės formos nugaros sistema su nugaros aukščio reguliavimu. Lengvas nugaros reguliavimas nustatant reikiamą aukštį leidžia pritaikyti kuprinę visų tipų žmonėms. Kuprinės nugaros sistemą sudaro 3D kvėpuojantis tinklelis, kuris anatomiškai suformuotas taip, kad nugara kuo daugiau vėdintųsi. Duraliuminiai sutvirtinimai kuprinės vidinėje pusėje užtikrina sistemos tvirtumą ir bendro kuprinės svorio paskirstymą tarp pečių ir juosmens diržo.

 

DOUBLE ADJUSTABLE EVA REINFORCEMENT SYSTEM

 

 

 

 

 

 

DER

 

DOUBLE ADJUSTABLE EVA REINFORCEMENT SYSTEM

Anatominės formos labai patogiai reguliuojama nugaros sistema. Ji pagaminta iš EVA formavimo kartu su 3D tinkleliu. Šios nugaros sistemos aukštį galima lengvai reguliuoti pagal kiekvieno žmogaus poreikius. Naudojamos medžiagos priglunda prie nugaros ir tuo pačiu suteikia kiek įmanoma didžiausią ventiliaciją.

 

EVA THERMOFORMED SYSTEM

 

 

 

 

 

ETS

 

EVA THERMOFORMED SYSTEM

EVA formavimo nugaros sistema yra anatomiškai suformuota taip, kad priglustų prie nugaros ir užtikrintų maksimalų komfortą.

NET BACK SYSTEM

 

 

 

 

 

NBS

 

NET BACK SYSTEM

Tinklinė nugaros sistema yra unikali savo dizainu. Duraliuminio išlenkimo dėka kuprinės nugarinė dalis fiziškai nesiliečia prie žmogaus nugaros, todėl oras gali lengvai cirkuliuoti tarp kuprinės ir nugaros. Tuo tarpu tarp nugaros ir kuprinės esantis tinklelis tolygiai priglunda prie kiekvieno žmogaus kūno formų taip užtikrindamas maksimalų komfortą.

 

ANATOMICAL MESH SYSTEM

 

 

 

 

 

AMS

 

ANATOMICAL MESH SYSTEM

Anatomiškai suformuotą nugaros sistemą sudaro tvirtas visos kuprinės nugarinės dalies tvirtinimas ir kvėpuojantis 3D tinklelis. Šie anatomiškai suformuoti tinkliniai įdėklai gerai priglunda prie jūsų nugaros ir užtikrina gerą ventiliaciją bei stabilumą.

 


 APRANGA

TRIJŲ SLUOKSNIŲ MEDŽIAGOS:

 • Extend-Lite Softshell 10000

Tai unikalus, mažo svorio, funkcionalumo, vandens atsparumo ir komfortabilumo derinys. Itin lengvas audinys, turintis žemą - vidutinę šilumos izoliaciją, pasižymi dideliu atsparumu vandeniui – 10 000 mm H2O ir dideliu kvėpavimu – 10 000 g/m2/24 h.

 • Extend-Print Softshell 10000

10 000 mm H2O atsparumas vandeniui ir 8 000 g/m2/24 h kvėpavimas, apsauga nuo vėjo Extend-Print Softshell medžiagai suteikia saugumo ir patogumo jausmą. Mikroporinė membrana tinka bet kokiai aktyviai veiklai.

 • Extend-Plus Softshell 10000

Lengva ir vandeniui atspari medžiaga pasižymi šilumos izoliacija ir apsauga nuo vėjo. Vandens atsparumas 10 000 mm H2O ir 10 000 g/m2/24 h kvėpavimas kartu su DWR apdorojimu garantuoja ypatingą patvarumą.

 • Extend-Pro Softshell 5000

Be šilumos izoliacijos, apsaugos nuo vėjo ir kvėpavimo (5000 g/m2/24 val.), Extend-Pro Softshell 5000 siūlo 5 000 mm H2O atsparumą vandeniui bei apsaugą nuo dilimo.  

 • Stretch-Lite Softshell 7000

Ši medžiaga yra tinkamas pasirinkimas pavasario/vasaros sezonui. Tai labai lengvas, elastingas ir kvėpuojantis (5000 g/m2/24 H) audinys, užtikrinantis maksimalų prisitaikymą prie kūno ir aukštą komfortą. Neperšlampama membrana (7000 mm H2O) apsaugos Jus nuo netikėtai užklupusio lietaus.

 • Huskytech 15000

Huskytech 15000 membranos vandens atsparumas  yra tobulas pasirinkimas visiems, kuriems patikimos apsaugos ekstremaliomis oro sąlygomis. Membrana siekia net 15 000 mm H2O atsparumą vandeniui ir užtikrina 15 000 g/m2/24 h kvėpavimą, todėl atitinka pačias reikliausias klimato sąlygas.

 • Huskytech 12000

Ypatingai lengva 3 sluoksnių membrana skirta įvairioms aktyvioms pramogoms lauke. Tarp išorinės medžiagos ir minkšto pamušalo yra sluoksniuota membrana su 12 000 mm H2O atsparumu vandeniui ir 12 000 g/m2/24 h kvėpavimu. „Huskytech 12000“ suteikia aukštą komfortą esant vėjuotam ir lietingam orui.

 

2,5 SLUOKSNIŲ MEDŽIAGOS 

 • XT-Lite 8 000

Kai norite aukšto patikimumo ir tuo pačiu mažiausio svorio - visa tai suteikia XT-Lite 8 000. Ši medžiaga turi  8000 mm H2O atsparumą vandeniui ir 8 000 g/m2/24h kvėpavimą.

 

DVISLUOKSNĖS MEDŽIAGOS

 • Aquablock plus

Nauja „Aquablock“ membranos versija, šį kartą su patobulintais parametrais – 10 000 mm H2O atsparumu vandeniui ir 7 000 g/m2/24 val kvėpavimu. Membrana yra padengta tankiu ir santykinai lengvu audiniu. Medžiaga taip pat pasižymi labai efektyvia DWR apdaila.

 • Aquablock

„Aquablock“ medžiaga apsaugo nuo vėjo ir lietaus (5000 mm H2O), tuo pačiu užtikrindama gerą kvėpavimą (5000 g/m2/24 h).

 

ŠILUMOS IZOLIACIJA IR DRĖGMĖS PAŠALINIMAS

 • Cooldry

Cooldry medžiaga padeda reguliuoti kūno temperatūrą, apsaugo nuo perkaitimo, tuo pačiu garantuodama komfortą šaltu oru. Tai puikus sprendimas aktyviai veiklai lauke, kur turi būti kontroliuojama kūno drėgmė ir perkaitimas. Medžiaga susideda iš specialiai suformuotų pluoštų, leidžiančių išsisklaidyti šilumai ir suteikti vėsumo pojūtį aukštesnėje temperatūroje.

 • 3D Air mesh

Unikali prakaito šalinimo technologija visoms aktyvioms lauko pramogoms. 3d Air mesh puikiai išgarina drėgmę nuo kūno ir leidžia jai greičiau išdžiūti ant medžiagos paviršiaus.

 


AVALYNĖ 

 • Gore-tex

Drėgmės ir vėjo nepraleidžianti, „kvėpuojanti“ membraninė medžiaga. Membrana sudaryta iš smulkių porų, kurių kiekviena yra maždaug 20000 kartų mažesnė už mažiausią vandens lašą, tačiau apie 700 didesnė už vandens garų dalelę. Dėl šios savybės GORE-TEX plačiai naudojamas drabužiams ir avalynei gaminti, kadangi neleidžia susidaryti prakaito kondensatui iš vidaus, tuo pat metu patikimai apsaugodamas nuo išorinės drėgmės. Paprastai GORE-TEX susideda iš trijų sluoksnių: išorinio, trinčiai atsparaus sluoksnio, saugančio membraną nuo dėvėjimosi, kvėpuojančios membranos ir vidinio sluoksnio, saugančio membraną nuo užteršimo (prakaitu, smulkiu pluoštu nuo vidinių aprangos sluoksnių).

 • Vibram

Slydimui atsparus padas gaminamas italų kompanijoje Vibram S.p.A. Sukurti alpinizmui, visi VIBRAM padai užtikrina maksimalią sukibimo jėgą su bet kokiu paviršiumi, yra itin atsparūs trinčiai bei temperatūrų pokyčiams. Dėl šių savybių VIBRAM padą naudoja daugiau kaip 1000 avalynės gamintojų, kuriančių avalynę keliautojams, alpinistams, gelbėtojams ir kariškiams.

 • Michelin

Padas susidedantis iš trijų komponentų: specialios juostos kuri apjuosia EVA polimero vidinį sluoksnį ir suteikia daugiau stabilumo bei apsaugos, vidinio EVA polimero sluoksnio ir Michelin® Free Cross išorinio sluoksnio. Michelin® Free Cross agresyvus raštas prisitaiko prie skirtingų paviršių, papildomi atsikišimai kulno srityje pagerina stabdymą nuokalnėje.

 • Continental

Continental gumos išorinis pado sluoksnis užtikrina puikų sukibimą net su šlapiais paviršiais.